Pologi::Bo Goriška evropska destinacija športnega turizma?

PRIKAZ VSEBINE POLOGA
Če ste registrirani uporabnik T-LAB lahko dodajate komentarje ali zaprosite za povezavo z avtorjem, ki vam lahko dovoli tudi ogled celotne vsebine pologa. Opozorilo: Vsebine spletnega portala www.tourism-lab.eu so zaščitene z avtorskimi pravicami T-LAB, “SPIRIT Slovenija, sektor turizem” (Spirit Slovenia) in komitentov T-LAB. Vse pravice pridržane. Informacij s spletne strani (besedila, slike, zvoki...) ni dovoljeno reproducirati, prenašati, razširjati ali shranjevati brez predhodnega pisnega dovoljenja T-LAB ali Spirit Slovenia. Nekateri deli spletne strani so opremljeni s slikami, ki so prav tako zaščitene z avtorskimi pravicami njihovih lastnikov.

Bo Goriška evropska destinacija športnega turizma?

Avtor t-lab
Datum
2. junij 2015
Tip
Novica

Gibanje Goriška.si je v sodelovanju z lokalnim prebivalstvom pripravilo osnutek načrta za razvoj športnega turizma kot ene od nosilnih gospodarskih panog na Goriškem. 

Goriška je bila v preteklosti priljubljena destinacija športnikov, ki so tja na priprave prihajali iz Jugoslavije, srednje Evrope in Skandinavije. Gibanje Goriška.si meni, da bi lahko znova začeli privabljati športne ekipe, saj ima regija za to izjemen potencial.

"Naravne danosti, geografska umeščenost in solidna športna infrastruktura so naša zlata ruda," je prepričan mestni svetnik Goriška.si in koordinator projekta Goriška - evropska destinacija za športni turizem Simon Rosič.

Med glavnimi nosilci celovite ponudbe izpostavljajo šest lokacij: Sočo, Trnovsko-Banjško planoto, novogoriški skate park, Lijak, ki je že zdaj priljubljena točka jadralnih padalcev iz vse Evrope, Športni park Nova Gorica ter Goriško regijo nasploh kot destinacijo za tekaštvo, pohodništvo in kolesarjenje.

Ker so načrti zelo ambiciozni in dolgoročni, jih nameravajo izpeljati v dveh časovnih obdobjih. V obdobju dveh do treh let bi vzpodbujali povezovanje različnih akterjev in razvoj športnih dejavnosti, ki so izvedljive brez večjih finančnih vložkov in zagotavljajo zaslužek. S finančnim presežkom bi nato uresničili večje cilje, predvidoma v naslednjih desetih letih, pojasnjuje Rosič.

(Vir: STAkrog)

 

 

Dodatna informacija
Za ogled celotne vsebine kontaktirajte avtorja t-lab.
Komentarji povzetka
Komentarje lahko vpisujejo prijavljeni uporabniki.
Stran vsebuje napake? Sporočite! Pravno obvestilo © 2012 T-LAB. Vse pravice pridržane.
X

Uporaba piškotov

Portal T-lab uporablja t.i. piškotke za izboljšanje uporabniške izkušnje. Pred nadaljevanjem brskanja po naših straneh prosimo potrdite, da se strinjate z izmenjavo piškotkov med portalom T-lab in vašim računalnikom.
se strinjam
Več informacij...