Pologi::Inovativna predavanja na inovativnih dogodkih

PRIKAZ VSEBINE POLOGA
Če ste registrirani uporabnik T-LAB lahko dodajate komentarje ali zaprosite za povezavo z avtorjem, ki vam lahko dovoli tudi ogled celotne vsebine pologa. Opozorilo: Vsebine spletnega portala www.tourism-lab.eu so zaščitene z avtorskimi pravicami T-LAB, “SPIRIT Slovenija, sektor turizem” (Spirit Slovenia) in komitentov T-LAB. Vse pravice pridržane. Informacij s spletne strani (besedila, slike, zvoki...) ni dovoljeno reproducirati, prenašati, razširjati ali shranjevati brez predhodnega pisnega dovoljenja T-LAB ali Spirit Slovenia. Nekateri deli spletne strani so opremljeni s slikami, ki so prav tako zaščitene z avtorskimi pravicami njihovih lastnikov.

Inovativna predavanja na inovativnih dogodkih

Avtor t-lab2
Datum
15. januar 2013
Tip
Novica
Leta 1984 je arhitekt Richard Saul Wurman prišel na idejo za nov način zabave in izobraževanja. Tako so nastale konference z imenom TED, kratice pa pomenijo technology (tehnologija), entertainment (zabava) in design (oblikovanje), torej področja, ki so jih originalno združevali ti dogodki.

Od takrat se je marsikaj spremenilo, od lastništva, do večje dostopnosti predavanj. Včasih so namreč konference veljale za domeno bogatašev. Čemur je še vedno tako, so pa sedaj dostopna preko spleta in običajno zberejo milijone ogledov navdušenih gledalcev. 

Kljub spremembam pa osnove ostajajo iste. Vsak predavatelj zase dobi zgolj 18 minut. Kar ni premalo in ni preveč, bi povedali organizatorji. Govorci so običajno zelo znani ljudje, managerji, politiki, znanstveniki, kulturniki,... Odlikuje jih izjemno razvita govorniška in predstavljalska sposobnost, s katero navdušujejo občinstvo, ki običajno za karto odšteje zelo velike vsote denarja.

Z dogodki TED so pred nekaj leti začeli tudi v Sloveniji (npr. v Ljubljani). In sicer gre za TEDx dogodke, pri čemer X pomeni, da so dogodki organizirani neodvisno od glavnih organizatorjev. Te konference v naše okolje vnašajo nekakšno svežino, saj podobne dogodke v zadnjem času celo smatrajo kot nov tip kulturnih prireditev. Zagotovo je v Sloveniji in tudi širše za organiziranje tovrstnih dogodkov še veliko prostora. Tudi izven mednarodnih franšiz.

Prirejeno po članku Irene Štaudohar v Sobotni prilogi Dela
Fotografija: Kostya Kisleyko, www.sxc.hu
Dodatna informacija
Za ogled celotne vsebine kontaktirajte avtorja t-lab2.
Komentarji povzetka
Komentarje lahko vpisujejo prijavljeni uporabniki.
Stran vsebuje napake? Sporočite! Pravno obvestilo © 2012 T-LAB. Vse pravice pridržane.
X

Uporaba piškotov

Portal T-lab uporablja t.i. piškotke za izboljšanje uporabniške izkušnje. Pred nadaljevanjem brskanja po naših straneh prosimo potrdite, da se strinjate z izmenjavo piškotkov med portalom T-lab in vašim računalnikom.
se strinjam
Več informacij...