Pologi::Turistično informacijske točke Slovenske Istre

PRIKAZ VSEBINE POLOGA
Če ste registrirani uporabnik T-LAB lahko dodajate komentarje ali zaprosite za povezavo z avtorjem, ki vam lahko dovoli tudi ogled celotne vsebine pologa. Opozorilo: Vsebine spletnega portala www.tourism-lab.eu so zaščitene z avtorskimi pravicami T-LAB, “SPIRIT Slovenija, sektor turizem” (Spirit Slovenia) in komitentov T-LAB. Vse pravice pridržane. Informacij s spletne strani (besedila, slike, zvoki...) ni dovoljeno reproducirati, prenašati, razširjati ali shranjevati brez predhodnega pisnega dovoljenja T-LAB ali Spirit Slovenia. Nekateri deli spletne strani so opremljeni s slikami, ki so prav tako zaščitene z avtorskimi pravicami njihovih lastnikov.

Turistično informacijske točke Slovenske Istre

Avtor t-lab2
Datum
5. november 2012
Tip
Ideja
Ponujam
Sejalec 2012, prijavitelj številka 08: 

Inovacija: Turistično informacijske točke Slovenske Istre 
Prijavitelj: Mestna občina Koper (Turistična organizacija Koper)
 
Mestna občina Koper v skladu z zakoni poseduje, pridobiva in razpolaga z vsemi vrstami premoženja, ustanavlja in vodi javna podjetja ter v okviru sistema javnih financ določa svoj proračun in samostojno opravlja lokalne zadeve javnega pomena (izvirne naloge) določene z zakonom in s statutom Mestne občine Koper ter kot svoje opravlja še z zakonom določene naloge iz državne pristojnosti, ki se nanašajo na razvoj mest. Mestno občino Koper sestavlja 23 Krajevni skupnosti (Ankaran, Bertoki, Boršt, Črni Kal, Dekani, Gračišče, Gradin, Hrvatini, Koper - Center, Marezige, Olmo - Prisoje, Pobegi - Čežarji, Podgorje, Rakitovec, Semedela, Sv. Anton, Škocjan, Škofije, Šmarje, Vanganel, Za Gradom, Zazid, Žusterna). V krajevni skupnosti njeni prebivalci zadovoljujejo svoje skupne potrebe in interese na komunalnem, socialnem, kulturnem, športno-rekreacijskem in drugih področjih. Delovanje in pristojnosti krajevnih skupnosti določata Statut Mestne občine Koper ter Zakon o lokalni samoupravi. Okoli 450 nevladnih turističnih, kulturnih, športnih in socialnih ter drugih organizacij v sodelovanju z Mestno občino Koper in ostalimi institucijami nepretrgoma skrbi za pestro dogajanje v Mestni občini Koper.
 
Opis inovacije 

Mestna občina Koper skupaj z občinama Izola in Piran, s Turistično organizacijo Koper, Turistično gospodarskim združenjem Izola in Turističnim združenjem Portorož smo vzpostavili t.i. »mrežo« 20-ih Turistično informacijskih točk Slovenske Istre (v nadaljevanju TIT). Za izpolnitev cilja smo k sodelovanju povabili več turističnih ponudnikov, ki delujejo kot gostinski in/ali namestitveni obrati ali so upravljavci kulturne oz. naravne dediščine. Z vzpostavitvijo TIT-ov smo želeli povečati prepoznavnost turističnih produktov in storitev v Slovenski Istri, informiranost turistov, pospešiti rast kakovosti turistične in druge spremljevalne ponudbe, ozaveščati in spodbuditi lokalno prebivalstvo za pozitiven odnos do turistov in turizma ter nenazadnje spodbuditi razvoj in trženje celovitih turističnih proizvodov območja in povezovanje turističnih ponudnikov. Da bi v TIT-i Slovenska Istra ponujali ustrezne informacije, smo v ta namen organizirali tudi izobraževanje za potencialne informatorje – t.i. skrbnike TIT-ov, saj tako lahko sodelujoči skrbniki informirajo o celotni turistični ponudbi Slovenske Istre.
Dodatna informacija
Za ogled celotne vsebine kontaktirajte avtorja t-lab2.
Komentarji povzetka
Komentarje lahko vpisujejo prijavljeni uporabniki.
Stran vsebuje napake? Sporočite! Pravno obvestilo © 2012 T-LAB. Vse pravice pridržane.
X

Uporaba piškotov

Portal T-lab uporablja t.i. piškotke za izboljšanje uporabniške izkušnje. Pred nadaljevanjem brskanja po naših straneh prosimo potrdite, da se strinjate z izmenjavo piškotkov med portalom T-lab in vašim računalnikom.
se strinjam
Več informacij...