Pologi::Razširjeni hoteli

PRIKAZ VSEBINE POLOGA
Če ste registrirani uporabnik T-LAB lahko dodajate komentarje ali zaprosite za povezavo z avtorjem, ki vam lahko dovoli tudi ogled celotne vsebine pologa. Opozorilo: Vsebine spletnega portala www.tourism-lab.eu so zaščitene z avtorskimi pravicami T-LAB, “SPIRIT Slovenija, sektor turizem” (Spirit Slovenia) in komitentov T-LAB. Vse pravice pridržane. Informacij s spletne strani (besedila, slike, zvoki...) ni dovoljeno reproducirati, prenašati, razširjati ali shranjevati brez predhodnega pisnega dovoljenja T-LAB ali Spirit Slovenia. Nekateri deli spletne strani so opremljeni s slikami, ki so prav tako zaščitene z avtorskimi pravicami njihovih lastnikov.

Razširjeni hoteli

Avtor t-lab
Datum
28. julij 2014
Tip
Ideja
Ponujam

Razširjene četrti (ali bolje: razširjeni hoteli) so nedvomno izredno uspešna poskusna oblika turistične dejavnosti. Tovrstna nastanitev je povsem izviren način gostovanja, saj omogoča turistom izkušnjo življenja v mestnem zgodovinskem jedru. Četudi so turisti nastanjeni po različnih domovanjih v okviru vasi, to ne vpliva na izvajanje hotelskih storitev, kot so nastanitev, gostinstvo, podpora itd. S takšnim modelom turističnega razvoja določenega območja lahko ponovno oživijo opuščeni kraji, ne da bi se znatno vplivalo na okolje, saj razširjeni hoteli ne stremijo h gradnji novih struktur, temveč k ponovni uporabi že obstoječih. Pristnost takšne turistične dejavnosti se kaže v ponujanju počitnic v stiku s podeželskim življenjem in avtohtonim življenjskim slogom na nekonvencionalnih lokacijah – v urbanih naselbinah, ki bi sicer ostale neuporabljene in bi bile prepuščene propadu. Med sprehajanjem po manjših naseljih se lahko gost druži z lokalnim prebivalstvom, udeležuje obrtnih delavnic oziroma delavnic tradicionalne kulinarike in občuti življenje kot »trenutni prebivalec kraja samega«.

V 70. letih je v pokrajini Carnia nastal koncept razširjene četrti (hotela), s katerim so želeli obuditi kraje po silovitem potresu, ki jih je takrat  prizadel. Četudi ta oblika turizma ni ravno nova, jo lahko štejemo za inovativno obliko turistične dejavnosti. Predvsem se tako ponovno oživijo kraji z manj kot 5.000 prebivalci, ki bi bili sicer postopoma zapuščeni. Med drugim pa je cilj dejavnosti obnova in povezovanje nepremičnin v mrežo, s čimer se zavaruje pristnost samega kraja. Hkrati se tako investira v gospodarsko in kulturno bogastvo. Popotnik lahko obišče manjše lokalne trgovske objekte in tako ustvarja gospodarsko vrednost, ki se nato razporedi po vsem območju. Pri neposrednem stiku z lokalnim prebivalstvom lahko popotnik spregovori besedo ali dve s starejšimi prebivalci ter ob izmenjavi različnih kultur spozna njihovo zgodovino. Razširjena četrt je torej poskusna oblika turistične dejavnosti, ki s svojo pristnostjo, nekonvencionalnostjo in prijaznostjo okolju gostom ne omogoča le obiska turistične destinacije, ampak jih predvsem postavi v vlogo lokalnih prebivalcev.
 

Dodatna informacija
Za ogled celotne vsebine kontaktirajte avtorja t-lab.
Komentarji povzetka
Komentarje lahko vpisujejo prijavljeni uporabniki.
Stran vsebuje napake? Sporočite! Pravno obvestilo © 2012 T-LAB. Vse pravice pridržane.
X

Uporaba piškotov

Portal T-lab uporablja t.i. piškotke za izboljšanje uporabniške izkušnje. Pred nadaljevanjem brskanja po naših straneh prosimo potrdite, da se strinjate z izmenjavo piškotkov med portalom T-lab in vašim računalnikom.
se strinjam
Več informacij...