Pologi::Posvet: povezanost podeželja in turistične ponudbe

PRIKAZ VSEBINE POLOGA
Če ste registrirani uporabnik T-LAB lahko dodajate komentarje ali zaprosite za povezavo z avtorjem, ki vam lahko dovoli tudi ogled celotne vsebine pologa. Opozorilo: Vsebine spletnega portala www.tourism-lab.eu so zaščitene z avtorskimi pravicami T-LAB, “SPIRIT Slovenija, sektor turizem” (Spirit Slovenia) in komitentov T-LAB. Vse pravice pridržane. Informacij s spletne strani (besedila, slike, zvoki...) ni dovoljeno reproducirati, prenašati, razširjati ali shranjevati brez predhodnega pisnega dovoljenja T-LAB ali Spirit Slovenia. Nekateri deli spletne strani so opremljeni s slikami, ki so prav tako zaščitene z avtorskimi pravicami njihovih lastnikov.

Posvet: povezanost podeželja in turistične ponudbe

Avtor t-lab2
Datum
18. marec 2014
Tip
Energija
Ponujam

Strokovni posvet Medsebojna povezanost podeželja in turistične ponudbe bo v četrtek, 24. aprila 2014 v predavalnici Višje strokovne šole Grma Novo mesto – centra biotehnike in turizma, s pričetkom ob 9.30 uri. Na posvetu lahko sodelujete tudi s prispevkom, ki ga do 17. 4. letos oddate organizatorjem. Kotizacije za udeležbo ni. Več informacij je v priponki.

Turizem je najhitreje razvijajoča se gospodarska panoga 21. stoletja. V prihodnosti mu napovedujejo še pomembnejšo vlogo v svetovnem gospodarstvu in kmetijstvu. Zato je medsebojna povezanost turizma in podeželja toliko pomembnejša, saj lahko razvijamo obe panogi hkrati in tudi hitreje in boljše.

Predvidene tematike posveta so turistična ponudba, kulturna in naravna dediščina na podeželju ter trajnostni razvoj. Turistična ponudba se navezuje na turizem na kmetiji, zidaniški turizem, dopolnilne dejavnosti na kmetiji, trajnostni razvoj turistične ponudbe in podjetniške grozde. Spominki, tematske poti in njihova interpretacija ter šege in navade nas popeljejo v tematiko kulturne in naravne dediščine na podeželju. Vse pa je seveda povezano s trajnostnim razvojem, kjer se dotaknemo sodobnih pristopov k pridelavi in predelavi pridelkov, učnih kmetij kot primerov dobrih praks in celovitih podob krajine.

Komentarji povzetka
Komentarje lahko vpisujejo prijavljeni uporabniki.
Stran vsebuje napake? Sporočite! Pravno obvestilo © 2012 T-LAB. Vse pravice pridržane.
X

Uporaba piškotov

Portal T-lab uporablja t.i. piškotke za izboljšanje uporabniške izkušnje. Pred nadaljevanjem brskanja po naših straneh prosimo potrdite, da se strinjate z izmenjavo piškotkov med portalom T-lab in vašim računalnikom.
se strinjam
Več informacij...