Pologi::Slow Travel ali po naše Slow Turizem.

PRIKAZ VSEBINE POLOGA
Če ste registrirani uporabnik T-LAB lahko dodajate komentarje ali zaprosite za povezavo z avtorjem, ki vam lahko dovoli tudi ogled celotne vsebine pologa. Opozorilo: Vsebine spletnega portala www.tourism-lab.eu so zaščitene z avtorskimi pravicami T-LAB, “SPIRIT Slovenija, sektor turizem” (Spirit Slovenia) in komitentov T-LAB. Vse pravice pridržane. Informacij s spletne strani (besedila, slike, zvoki...) ni dovoljeno reproducirati, prenašati, razširjati ali shranjevati brez predhodnega pisnega dovoljenja T-LAB ali Spirit Slovenia. Nekateri deli spletne strani so opremljeni s slikami, ki so prav tako zaščitene z avtorskimi pravicami njihovih lastnikov.

Slow Travel ali po naše Slow Turizem.

Avtor t-lab
Datum
21. november 2013
Tip
Znanje
Ponujam
Pred kakšnimi šestimi ali sedmimi leti sem se prvič srečala z izrazom Slow Travel (ST). In sicer v reviji National Geographic Traveler, kjer sem prebrala članek o tem, kako se je neka gospa iz S Amerike ob svojem obisku Rima odločila, da ima dovolj hitenja na svojem potovanju po Evropi (deset držav v dvanajstih dneh) in si dovolila na nekem trgu, ki ga ni bilo na »must see« listi, naročiti kavo, ob kateri je več ur opazovala predstavo, ki so jo za njo igrali prebivalci Rima… Nekje v tekstu je bil povsem mimogrede omenjen Slow Trevel, ki pa me je čisto mimogrede za nekaj naslednjih ur prikoval na avanturistično popotovanje po spletu in postal moj zvesti spremljevalec.
 
Da danes lahko pišem o filozofiji Slow travel, se moram zahvaliti ge. Pauline Kenny in njeni želji, da se nauči postavljati spletne strani. Ker je bila mnenja, da se bo tega najlažje naučila, če spletno stran postavi, si je za ta podvig izbrala svojo priljubljeno temo. Potovanja. In tako je leta 2000 nastala prva spletna stran na to temo, SlowTrev.com, s katero je želela pomagati predvsem ameriškim turistom, namenjenim na počitnice v Evropo, z nasveti, kako jo doživeti na drugačen način, in z njimi deliti, kje lahko najameš najboljše stanovanje, kočo, hišo, vilo.... V  opravičilo, da na svojih potovanjih po Evropi v desetih ali več dneh obišče samo eno državo, celo samo en sam kraj, pa je postavila še novo filozofijo, Slow Travel. 
 
Filozofija, kot jo je zastavila ga. Kenny, temelji na tem, da na destinaciji, na katero se odpravljaš, najameš stanovanje ali hišo, ki ti omogoči enako udobje, kot ga imaš doma, ostaneš v enem kraju vsaj en teden, raziskuješ njegovo okolico, kar ti omogoči, da upočasniš ritem svojih počitnic, in ti da priliko, da se spoznaš in zbližaš s kulturo in prebivalci obiskanega kraja. Kadar govorimo o Slow Travel oz. Slow Turizmu, ne govorimo o destinaciji, niti ne toliko o tem, da moramo letalo zamenjati za mulo, govorimo pa o našem odnosu in načinu, kako preživljamo in doživljamo naš dopust.
 
Opažam, da je pravljično število »Počasnega Turizma« število 10. Običajno vsi, ki pišejo recepte, kako skuhati take počitnice, uporabljajo 10 sestavin. In če je slučajno to zamikalo tudi vas, vam jih naslednjič odkrijem 10 po mojem okusu.

Avtorica prispevka, Nataša Gočen, je postala T-lab snovalka 2013 z idejo Odkrivajmo Slovenijo z izleti v neZNAno
Dodatna informacija
Za ogled celotne vsebine kontaktirajte avtorja t-lab.
Komentarji povzetka
Komentarje lahko vpisujejo prijavljeni uporabniki.
Stran vsebuje napake? Sporočite! Pravno obvestilo © 2012 T-LAB. Vse pravice pridržane.
X

Uporaba piškotov

Portal T-lab uporablja t.i. piškotke za izboljšanje uporabniške izkušnje. Pred nadaljevanjem brskanja po naših straneh prosimo potrdite, da se strinjate z izmenjavo piškotkov med portalom T-lab in vašim računalnikom.
se strinjam
Več informacij...