Pologi::MCH turizem

PRIKAZ VSEBINE POLOGA
Če ste registrirani uporabnik T-LAB lahko dodajate komentarje ali zaprosite za povezavo z avtorjem, ki vam lahko dovoli tudi ogled celotne vsebine pologa. Opozorilo: Vsebine spletnega portala www.tourism-lab.eu so zaščitene z avtorskimi pravicami T-LAB, “SPIRIT Slovenija, sektor turizem” (Spirit Slovenia) in komitentov T-LAB. Vse pravice pridržane. Informacij s spletne strani (besedila, slike, zvoki...) ni dovoljeno reproducirati, prenašati, razširjati ali shranjevati brez predhodnega pisnega dovoljenja T-LAB ali Spirit Slovenia. Nekateri deli spletne strani so opremljeni s slikami, ki so prav tako zaščitene z avtorskimi pravicami njihovih lastnikov.

MCH turizem

Avtor Mreža MaMa
Datum
29. maj 2013
Tip
Ideja
Ponujam

V preteklih 3-eh letih je 10 mladinskih centrov v Sloveniji izvajalo investicijo, v okviru katere so med drugim vzpostavili mladinske hostle. Nedvomno velika in pomembna pridobitev za centre, ki pa je s seboj prinesla tudi nove izzive. Kako se spopasti s konkurenco izven lokalnega okolja; kako postati prepoznaven akter na že uveljavljenem turističnem trgu; kako združiti komponenti mladinskega dela in turistične dejavnosti… so samo nekatera odprta vprašanja.

Ker v mladinskem sektorju močno verjamemo v sodelovanje in povezovanje resursov, smo tudi k novim izzivom pristopili na podoben način. Mreža MaMa, ki so jo ustanovili mladinski centri z namenom združevanja in zastopanja organizacij, je tako pripravila projekt »MCH turizem«, ki ga bo razvijala in nadgrajevala v dejavnost socialnega podjetja. Kaj torej predstavlja projekt »MCH turizem«? Preprosto, razvoj mladinskega turizma v okoljih, v katerih delujejo mladinski centri s hostli (MCH) in izvajanje skupnega marketinga zanje.

V okviru projekta bomo skupaj z MCH-ji razvijali nove večdnevne produkte za mlade, ki bodo drugačni od klasične turistične ponudbe in bodo vsebovali tako elemente turizma kot mladinskega dela. Prednost MCH-jev pred ostalimi mladinskimi hostli je ravno v mladinskem delu, ki temelji na aktivnem sodelovanju udeležencev in doživljajskih izkušnjah, kar bi lahko MCH-ji izkoristili v oblikovanju novih produktov in to hkrati povezali s turističnim vidikom spoznavanja novih lokalnih okolij.

Poleg razvoja novih produktov pa se bo v okviru projekta razvijal tudi proces vzpostavitve skupnega marketinga, v okviru katerega se bodo izvajale naslednje aktivnosti: analiza stanja (nakupovalne navade uporabnikov, konkurenti, strateški dokumenti,…), razvoj skupne blagovne znamke, skupen marketinški načrt, razvoj komunikacijskih orodij (spletna stran, promocijska brošura, kontaktna vizitka/zgibanka, promocijski video MCH-jev). 

Dodatna informacija
Za ogled celotne vsebine kontaktirajte avtorja Mreža MaMa.
Komentarji povzetka
Komentarje lahko vpisujejo prijavljeni uporabniki.
Stran vsebuje napake? Sporočite! Pravno obvestilo © 2012 T-LAB. Vse pravice pridržane.
X

Uporaba piškotov

Portal T-lab uporablja t.i. piškotke za izboljšanje uporabniške izkušnje. Pred nadaljevanjem brskanja po naših straneh prosimo potrdite, da se strinjate z izmenjavo piškotkov med portalom T-lab in vašim računalnikom.
se strinjam
Več informacij...